Svetski dan knjige i autorskih prava

Povodom Svetskog dana knjige i autorskih prava, koji se obeležava 23. aprila, Narodna biblioteka Užice odobrava popust od 50% za godišnju pojedinačnu članarinu (odrasli 350 RSD, deca do 15 godina 200 RSD, meštani Sevojna i Ribaševine 150 RSD).

Pravo na popust imaju članovi Biblioteke kojima je istekla članarina ili ističe 23. i 24. aprila 2021. godine, kao i osobe koje se prvi put učlanjuju.

Posetioci Biblioteke će u petak imati mogućnost da obiđu depo i knjigoveznicu u koje pristup ima isključivo osoblje ustanove.

Podsećamo, Svetski dan knjige i autorskih prava ustanovljen je 23. aprila 1995. godine. što je ujedno i datum smrti dva velikana književnosti – Šekspira i Servantesa. Posetite nas da zajedno promovišemo čitanje, podržimo objavljivanje i zaštitimo intelektualnu svojinu putem autorskih prava ne samo sutra, već svakoga dana u godini.