Светски дан књиге и ауторских права

Поводом Светског дана књиге и ауторских права, који се обележава 23. априла, Народна библиотека Ужице одобрава попуст од 50% за годишњу појединачну чланарину (одрасли 350 РСД, деца до 15 година 200 РСД, мештани Севојна и Рибашевине 150 РСД).

Право на попуст имају чланови Библиотеке којима је истекла чланарина или истиче 23. и 24. априла 2021. године, као и особе које се први пут учлањују.

Посетиоци Библиотеке ће у петак имати могућност да обиђу депо и књиговезницу у које приступ има искључиво особље установе.

Подсећамо, Светски дан књиге и ауторских права установљен је 23. априла 1995. године. што je уједно и датум смрти два великана књижевности – Шекспира и Сервантеса. Посетите нас да заједно промовишемо читање, подржимо објављивање и заштитимо интелектуалну својину путем ауторских права не само сутра, већ свакога дана у години.