Божо Копривица у петак у НБУ

У петак, 2. јула, гост НБУ ће бити Божо Копривица – писац, драматург и заљубљеник у фудбал. О наизглед неспојивим стварима: писању и фудбалу, али и о многим другим занимљивим темама разговараће са професорком књижевности Ружицом Марјановић.

Копривица је рођен у Никшићу 1950. године. Дипломирао је светску књижевност на Филолошком факултету у Београду. Најпознатија дела: „Волеј и слух“ (1992), „Киш, Борхес, Марадона“(1996), „Само богови могу обећати“ Дерби, мој дерби“,  Данило Киш: вјежбанка (2019). Приредио је Зборник о Данилу Кишу за
часопис Аrs (Отворени културни форум, Цетиње, 2005, 2009). Радио је као драматург по позиву у Југословенском драмском позоришту, Народном позоришту, Битеф театру, Звездара театру, Краљевском позоришту „Зетски дом“, Црногорском народном позоришту, фестивалу „Град театар“ у Будви. Са Емиром Кустурицом снимио је играно-документарни филм „Седам дана у животу једне птице“ за француску телевизију.