Расписан ликовни конкурс „Мој омиљени књижевни лик“

Народна библиотека Ужице у знак сећања на колегиницу Ратку Вучковић расписује ликовни конкурс под називом

„Мој омиљени књижевни лик“

Право учешћа на конкурсу имају сви ученици од 1. до 4. разреда основних школа са територије града Ужица.

Конкурс ће трајати од 13. октобра до 1. децембра 2021. године.

Додела награда биће 21. децембра у 13 часова на Дечјем одељењу Народне библиотеке Ужице. О добитницима награда одлучиваће трочлани стручни жири.

ПРОПОЗИЦИЈЕ

• Аутор може учествовати са највише 2 оригинална рада.
  • Формат радова: А4 (210 x 297 mm) или A3 (297 x 420 mm).
  • Приложени радови могу бити урађени било којом техником.
  • На позадини сваког рада потребно је исписати личне податке (име и презиме ученика, годину рођења, школу, одељење и име књижевног лика који је нацртан).
  • Рок за слање радова најкасније до 1. децембра 2021. године.
  • Радове треба доставити лично у Народну библиотеку Ужице (Дечје одељење) или поштом на адресу:

Народна библиотека Ужице

(ликовни конкурс „Мој омиљени књижевни лик“)

Трг партизана 12

31000 Ужице

Добитници награда биће обавештени најкасније до 15. децембра 2021. године.

*** ПОСЕБНА НАПОМЕНА ***

Радови за које жири утврди да су копија већ постојећег рада неке друге особе (из књиге или са интернета) биће дисквалификовани. Радови се не враћају учесницима.