Библиотерапија за старе

У организацији Народне библиотеке Ужице, уз подршку Града Ужица у наредном периоду биће реализован пројекат ,,Библиотерапија у Дому за стара лица”.

Окосница пројекта је терапија намењена корисницима Дома за стара лица на Забучју. Предвиђено је да у активностима учествују психолог, рецитатори и свештеник који ће се бавити различитим областима у зависности од интересовања корисника (поезија, религија). Такође, психолог ће разговором и терапијама отворити бројне интересантне  теме. То је посебно важно у овом периоду када су им социјални контакти сведени на минимум.

Циљ 26 радионица, колико је планирано, је побољшање квалитета живота старих. У пројекту ће осим психолога и свештеника СПЦ учествовати  ученици Медицинске школе Ужице. Због тренутне епидемиолошке ситуације целокупан програм биће реализован онлајн, односно путем видео контакта.