Biblioterapija za stare

U organizaciji Narodne biblioteke Užice, uz podršku Grada Užica u narednom periodu biće realizovan projekat ,,Biblioterapija u Domu za stara lica”.

Okosnica projekta je terapija namenjena korisnicima Doma za stara lica na Zabučju. Predviđeno je da u aktivnostima učestvuju psiholog, recitatori i sveštenik koji će se baviti različitim oblastima u zavisnosti od interesovanja korisnika (poezija, religija). Takođe, psiholog će razgovorom i terapijama otvoriti brojne interesantne  teme. To je posebno važno u ovom periodu kada su im socijalni kontakti svedeni na minimum.

Cilj 26 radionica, koliko je planirano, je poboljšanje kvaliteta života starih. U projektu će osim psihologa i sveštenika SPC učestvovati  učenici Medicinske škole Užice. Zbog trenutne epidemiološke situacije celokupan program biće realizovan onlajn, odnosno putem video kontakta.