Predstavljanje romana „Ruža pod ledom“

U Narodnoj biblioteci Užice biće organizovana promocija knjige „Ruža pod ledom“ autora Mirka Demića.

U romanu satkanom od 50 priča, pisac pripoveda o svom detinjstvu i odrastanju na Baniji. Osim autora o knjizi će govoriti Aleksandar Laković.

„Ruža pod ledom“ objavljena je 2021. godine u izdanju Srpskog kulturnog društva „Prosvjeta“.

Mirko Demić je rođen 1964. godine u Gornjem Klasniću kod Gline. Objavio je romane: „Povratnički rekvijem”, „Apokrifi o Furtuli”, „Trezvenjaci na pijanoj lađi”, „Ćilibar, med, oskoruša”, „Ataka na Itaku”, „Sluge hirovitog lučonoše”, „Pustolovine bačkog opsenara”, zbirke priča i kratke proze: „Jabuke Hesperida”, „Slamka u nosu”, „Molski akordi” (Andrićeva nagrada). Proza i eseji su mu prevođeni na više evropskih jezika među kojima su makedonski, poljski, nemački i ukrajinski. Od 2002. do 2011. godine bio je glavni urednik časopisa Koraci.

Živi u Kragujevcu od 1995. godine.

,  , ,