Raspisan nagradni likovni konkurs „Moj omiljeni književni lik“

Narodna biblioteka Užice u znak sećanja na koleginicu Ratku Vučković raspisuje nagradni likovni konkurs pod nazivom

„Moj omiljeni književni lik“

Pravo učešća na konkursu imaju svi učenici od 1. do 4. razreda osnovnih škola sa teritorije grada Užica.

Konkurs će trajati od 14. oktobra do 1. decembra 2022. godine.

Dodela nagrada biće 21. decembra u 13 časova na Dečjem odeljenju Narodne biblioteke Užice. O dobitnicima nagrada odlučivaće tročlani stručni žiri.

PROPOZICIJE

• Autor može učestvovati sa najviše 2 originalna rada.
  • Format radova: A4 (210 x 297 mm) ili A3 (297 x 420 mm).
  • Priloženi radovi mogu biti urađeni bilo kojom tehnikom.
  • Na pozadini svakog rada potrebno je ispisati lične podatke (ime i prezime učenika, godinu rođenja, školu, odeljenje i ime književnog lika koji je nacrtan).
  • Rok za slanje radova najkasnije do 1. decembra 2022. godine.
  • Radove treba dostaviti lično u Narodnu biblioteku Užice (Dečje odeljenje) ili poštom na adresu:

Narodna biblioteka Užice

(likovni konkurs „Moj omiljeni književni lik“)

Trg partizana 12

31000 Užice

Dobitnici nagrada biće obavešteni najkasnije do 16. decembra 2022. godine.

*** POSEBNA NAPOMENA ***

Radovi za koje žiri utvrdi da su kopija već postojećeg rada neke druge osobe (iz knjige ili sa interneta) biće diskvalifikovani. Radovi se ne vraćaju učesnicima.