Предавање о есперанту

Поводом Светског дана слепих особа, у Народној библиотеци Ужице одржано je предавање о есперанту. Гост предавач је била Недељка Ложајић, дипломирани библиотекар саветник у пензији.

Посетиоци програма имали су прилику да се упознају са историјатом есперанта, али и његовим значајем – не само за слепе и слабовиде, већ и за свеукупну светску културу.

Публика је имала част да чује уживо поезију на есперанту – Драгана Дучић, председница Међуопштинске организације савеза слепих Србије Ужице, одрецитовала је једну песму. У сопственом преводу на овај језик колегиница Ложајић је отпевала песму „Девојка је зелен бор садила“. Поред њих две, у програму је учествовао и Драган Поповић Курузлија, уз присуство чланова других удружења особа са инвалидитетом, као и ученика средњих школа.

Међуопштинска организација савеза слепих Србије Ужице и Народна библиотека Ужице негују добру сарадњу годинама уназад кроз организацију разних програма и заједничких пројеката.