Промоција збирке песама „Писма плавооком“

У Читалишту Народне библиотеке Ужице 7. децембра је  представљена књига „Писма плавооком“ , аутора Ђорђа Матовића, дипломираног новинара који се струком ретко бавио, али је зато успешан песник. Његова поезија објављивана је и у штампаним зборницима, али и на релевантним порталима. За себе каже да је „првенствено отац, па потом супруг. Љубитељ, конзумент уметности, који се сада труди да буде и уметник.“ Од родног Старчева (Панчево) променио је четири аутобуса да би први пут посетио Ариље у коме и данас живи.

А шта други кажу о њему?

Петар Матовић је између осталог, истакао ауторову „експресивност непретенциозног језичког израза“ и каже да се уз поједине песме буквално најежио што и јесте последица читања квалитетне поезије.

Звонко Карановић Ђорђа Матовића карактерише као песника сторителера који кроз стихове прича причу.

Коме прича причу Матовић? О каквим догађајима извештава у књизи?  И, најбитније питање, ко је Плавооки?

Више о томе говорила је Ивана Бркић, библиотекарка Народне библиотеке „Добрило Ненадић“ из Ариља у чијем издању је и изашла књига и сам аутор.

Бркић наводи да је Ђорђе патио од усамљености и да без тог осећања не би било ни овако оригиналаних песама.

Аутор каже да је годинама читао да би преживео и „поправио“ себе.