Promocija zbirke pesama „Pisma plavookom“

U Čitalištu Narodne biblioteke Užice 7. decembra je  predstavljena knjiga „Pisma plavookom“ , autora Đorđa Matovića, diplomiranog novinara koji se strukom retko bavio, ali je zato uspešan pesnik. Njegova poezija objavljivana je i u štampanim zbornicima, ali i na relevantnim portalima. Za sebe kaže da je „prvenstveno otac, pa potom suprug. Ljubitelj, konzument umetnosti, koji se sada trudi da bude i umetnik.“ Od rodnog Starčeva (Pančevo) promenio je četiri autobusa da bi prvi put posetio Arilje u kome i danas živi.

A šta drugi kažu o njemu?

Petar Matović je između ostalog, istakao autorovu „ekspresivnost nepretencioznog jezičkog izraza“ i kaže da se uz pojedine pesme bukvalno naježio što i jeste posledica čitanja kvalitetne poezije.

Zvonko Karanović Đorđa Matovića karakteriše kao pesnika storitelera koji kroz stihove priča priču.

Kome priča priču Matović? O kakvim događajima izveštava u knjizi?  I, najbitnije pitanje, ko je Plavooki?

Više o tome govorila je Ivana Brkić, bibliotekarka Narodne biblioteke „Dobrilo Nenadić“ iz Arilja u čijem izdanju je i izašla knjiga i sam autor.

Brkić navodi da je Đorđe patio od usamljenosti i da bez tog osećanja ne bi bilo ni ovako originalanih pesama.

Autor kaže da je godinama čitao da bi preživeo i „popravio“ sebe.