Додељене награде за најбоље радове ликовног конкурса „Мој омиљени књижевни лик“

Народна бибиотека Ужице је у септембру расписала четврти по реду наградни ликовни конкурс „Мој омиљени књижевни лик“, намењен ученицима од 1. до 4. разреда основне школе. Конкурс има за циљ да подстакне развијање читалачких навика код ученика нижих разреда основне школе јер то представља основ за формирање културе читања у зрелом добу.

Kонкурс негује сећање на библиотекарку Ратку Вучковић која је дала изузетан допринус раду Дечјег одељења и установи уопште. Мотив Раткиног рада и залагања у библиотекарству је био развијање читалачких навика кроз креативан рад и ликовно стваралаштво. Покретањем и расписивањем овог конкурса наставља се та мисија.

Ове године стручни жири је имао пуне руке посла. Рекордних 370 радова из свих ужичких основних школа је приспело на конкурс. О победничким радовима одлучивао је трочлани жири у саставу: Маријана Ћурчић, академски сликар, Урош Звиздић, академски сликар  и Јасмина Луковић, виши дипломирани библиотекар са Дечјег одељења Народне библиотеке Ужице. Одлуке жирија су једногласне, а поред 3 победничка,  похваљено је  још 12 радова.

У пуној сали Читалишта, пред публиком састављеном од ученика, учитеља, родитеља, бака и дека и Раткине породице, пријатеља и колега, додељене су награде и похвалнице. Сви радови који су приспели на конкурс представљени су у оквиру изложбе на Дечјем одељењу. И још једном да подсетимо ко је добио награде и похвале, а осталима желимо више успеха у наредним годинама.

• Прва награда – Алекса Бућић IV/1, „Прва основна школа краља Петра II“ – књижевни лик „Босоноги“
  • Друга награда – Петра Милић III/3, ОШ „Душан Јерковић“ – књижевни лик „Мачак Тоша“
  • Трећа награда – Виктор Славујевић IV разред, ОШ „Стари град“ – књижевни лик „Тарзан“

Похвалнице за запажено учешће на Конкурсу:

• Олга Ђурић II/5 – „Прва основна школа краља Петра II“ – књижевни лик „Црвенкапа“
  • Дуња Васиљевић II/1 – „Прва основна школа краља Петра II“ – књижевни лик „Црвенкапа“
  • Јана Савић IV/2 – ОШ „Душан Јерковић“ – књижевни лик „Бела Грива“
  • Богдан Николић II/2 – ОШ „Душан Јерковић“ – књижевни лик „Аладин“
  • Андрија Ћурдић II/3 – ОШ „Душан Јерковић“ – књижевни лик „Марко Краљевић“
  • Борис Средић II/3 – ОШ „Нада Матић“ – књижевни лик „Ружно паче“
  • Сара Ковачевић II/1 – ОШ „Слободан Секулић“ – књижевни лик „Златокоса“
  • Мила Петковић IV разред – ОШ „Миодраг Миловановић Луне“, ИО Луново Село – књижевни лик „Пипи Дуга Чарапа“