Dodeljene nagrade za najbolje radove likovnog konkursa „Moj omiljeni književni lik“

Narodna bibioteka Užice je u septembru raspisala četvrti po redu nagradni likovni konkurs „Moj omiljeni književni lik“, namenjen učenicima od 1. do 4. razreda osnovne škole. Konkurs ima za cilj da podstakne razvijanje čitalačkih navika kod učenika nižih razreda osnovne škole jer to predstavlja osnov za formiranje kulture čitanja u zrelom dobu.

Konkurs neguje sećanje na bibliotekarku Ratku Vučković koja je dala izuzetan doprinus radu Dečjeg odeljenja i ustanovi uopšte. Motiv Ratkinog rada i zalaganja u bibliotekarstvu je bio razvijanje čitalačkih navika kroz kreativan rad i likovno stvaralaštvo. Pokretanjem i raspisivanjem ovog konkursa nastavlja se ta misija.

Ove godine stručni žiri je imao pune ruke posla. Rekordnih 370 radova iz svih užičkih osnovnih škola je prispelo na konkurs. O pobedničkim radovima odlučivao je tročlani žiri u sastavu: Marijana Ćurčić, akademski slikar, Uroš Zvizdić, akademski slikar  i Jasmina Luković, viši diplomirani bibliotekar sa Dečjeg odeljenja Narodne biblioteke Užice. Odluke žirija su jednoglasne, a pored 3 pobednička,  pohvaljeno je  još 12 radova.

U punoj sali Čitališta, pred publikom sastavljenom od učenika, učitelja, roditelja, baka i deka i Ratkine porodice, prijatelja i kolega, dodeljene su nagrade i pohvalnice. Svi radovi koji su prispeli na konkurs predstavljeni su u okviru izložbe na Dečjem odeljenju. I još jednom da podsetimo ko je dobio nagrade i pohvale, a ostalima želimo više uspeha u narednim godinama.

• Prva nagrada – Aleksa Bućić IV/1, „Prva osnovna škola kralja Petra II“ – književni lik „Bosonogi“
  • Druga nagrada – Petra Milić III/3, OŠ „Dušan Jerković“ – književni lik „Mačak Toša“
  • Treća nagrada – Viktor Slavujević IV razred, OŠ „Stari grad“ – književni lik „Tarzan“

Pohvalnice za zapaženo učešće na Konkursu:

• Olga Đurić II/5 – „Prva osnovna škola kralja Petra II“ – književni lik „Crvenkapa“
  • Dunja Vasiljević II/1 – „Prva osnovna škola kralja Petra II“ – književni lik „Crvenkapa“
  • Jana Savić IV/2 – OŠ „Dušan Jerković“ – književni lik „Bela Griva“
  • Bogdan Nikolić II/2 – OŠ „Dušan Jerković“ – književni lik „Aladin“
  • Andrija Ćurdić II/3 – OŠ „Dušan Jerković“ – književni lik „Marko Kraljević“
  • Boris Sredić II/3 – OŠ „Nada Matić“ – književni lik „Ružno pače“
  • Sara Kovačević II/1 – OŠ „Slobodan Sekulić“ – književni lik „Zlatokosa“
  • Mila Petković IV razred – OŠ „Miodrag Milovanović Lune“, IO Lunovo Selo – književni lik „Pipi Duga Čarapa“