Књижевно вече Горана Петровића

Књижевно вече писца и академика Горана Петровића биће одржано у уторак, 21. марта у 18 часова, у Народној библиотеци Ужице.

Ужичкој публици биће представљен роман Папир са воденим знакомобјављен у издању Лагуне. Овај роман представља прву причу први ток” у такозваном роману делти” у настајању. Истовремено кад и Папир са воденим знаком, Лагуна је пред Сајам књига објавила и други Петровићев роман Иконостас, другу причу односно други ток ”. О роману чија се радња развија од средњег века, поред аутора, говориће проф. др Александар Јерков, редовни професор Филолошког факултета Универзитета у Београду и управник Универзитетске библиотеке  Светозар Марковић.

Роман Папир са воденим знаком добитник је награде Београдски победник као најбољи роман на српском језику у 2022. години, док је за роман Иконостас Петровић добио награду Бескрајни плави круг коју додељује Матица српска.