Književno veče Gorana Petrovića

Književno veče pisca i akademika Gorana Petrovića biće održano u utorak, 21. marta u 18 časova, u Narodnoj biblioteci Užice.

Užičkoj publici biće predstavljen roman Papir sa vodenim znakomobjavljen u izdanju Lagune. Ovaj roman predstavlja prvu priču prvi tok” u takozvanom romanu delti” u nastajanju. Istovremeno kad i Papir sa vodenim znakom, Laguna je pred Sajam knjiga objavila i drugi Petrovićev roman Ikonostas, drugu priču odnosno drugi tok ”. O romanu čija se radnja razvija od srednjeg veka, pored autora, govoriće prof. dr Aleksandar Jerkov, redovni profesor Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i upravnik Univerzitetske biblioteke  Svetozar Marković.

Roman Papir sa vodenim znakom dobitnik je nagrade Beogradski pobednik kao najbolji roman na srpskom jeziku u 2022. godini, dok je za roman Ikonostas Petrović dobio nagradu Beskrajni plavi krug koju dodeljuje Matica srpska.