Uručene nagrade likovnog konkursa „Moj omiljeni književni lik“

U holu Narodne biblioteke Užice dodeljene su nagrade memorijalnog likovnog konkursa „Moj omiljeni književni lik“ posvećenog bibliotekarki Ratki Vučković.

Tom prilikom otvorena je izložba dečjih radova pristiglih na konkurs. O pobedničkim radovima odlučivali su akademski slikari Dušan Starčević, Marijana Ćurčić i Zoran Cvetić. Na konkurs je stiglo 163 rada iz osam osnovnih škola sa teritorije Grada Užica i okoline.

U ime žirija prisutnima se obratila Marijana Ćurčić koja se zahvalila deci i nastavnicima na uloženom trudu. Posebno je pohvalila učenike OŠ Dušan Jerković koji su poslali čak 71 rad. Izložbu je otvorila direktorka NBU Dušica Murić osvrnuvši se na život i rad koleginice Ratke Vučković.

Podsetimo se ko je nagrađen na ovogodišnjem Konkursu:

Prva nagrada – Anđelka Cvetković, OŠ „Stari grad“
književni lik Isidora Mun.
• Druga nagrada – David Pavlović, OŠ „Aleksa Dejović“, IO Zlakusa
književni lik Mačak u čizmama.
• Treća nagrada – Nikolina Vujadinović, OŠ „Bogosav Janković“
književni lik Pipi Duga Čarapa.
• Specijalna nagrada Jovana Čolić, OŠ „Aleksa Dejović“, IO Zlakusa
književni lik Rak Krojač.