Фестивал фантастике у Ужицу од 18. до 23. септембра 2023. године

Фантаст Фест Ужице који организују Градски културни центар и  Народна библиотека Ужице ће се одржати први пут ове године, предвиђено је да постане редовна годишња манифестација која ће окупљати љубитеље фантастике. Обухватаће активности везане за епску и научну фантастику, али и све садржаје који укључују постојање фантастичних бића и догађаја. Такође ће се бавити развојем маште и дечјег стваралаштва и подстицањем креативности код младих. Програм обухвата различите изразе у свету фантастике, тако да ће суграђани имати прилику да виде од илустративних, преко књижевних, научних, играчких до едукативно-креативних форми у којима ће активно моћи да учествују. Програм је намењен различитим сатросним категоријама. Поред панел дискусија, предавања и интерактивних књижевних вечери, суграћани ће имати прилику да играју фантастичне друштвене игре. Интерактивном шетњом кроз кањон Ђетиње ученици четвртог разреда основних школа упознаће се са занимљивостима кроз Дечју културну географију: шетам и причам Ужице и на небу и на земљи чији аутори су МА библиотекарства Наталија Ђуровић и Милица Матијевић.