Festival fantastike u Užicu od 18. do 23. septembra 2023. godine

Fantast Fest Užice koji organizuju Gradski kulturni centar i  Narodna biblioteka Užice će se održati prvi put ove godine, predviđeno je da postane redovna godišnja manifestacija koja će okupljati ljubitelje fantastike. Obuhvataće aktivnosti vezane za epsku i naučnu fantastiku, ali i sve sadržaje koji uključuju postojanje fantastičnih bića i događaja. Takođe će se baviti razvojem mašte i dečjeg stvaralaštva i podsticanjem kreativnosti kod mladih. Program obuhvata različite izraze u svetu fantastike, tako da će sugrađani imati priliku da vide od ilustrativnih, preko književnih, naučnih, igračkih do edukativno-kreativnih formi u kojima će aktivno moći da učestvuju. Program je namenjen različitim satrosnim kategorijama. Pored panel diskusija, predavanja i interaktivnih književnih večeri, sugraćani će imati priliku da igraju fantastične društvene igre. Interaktivnom šetnjom kroz kanjon Đetinje učenici četvrtog razreda osnovnih škola upoznaće se sa zanimljivostima kroz Dečju kulturnu geografiju: šetam i pričam Užice i na nebu i na zemlji čiji autori su MA bibliotekarstva Natalija Đurović i Milica Matijević.