“Зелена библиотека” – семинар за библиотекаре Златиборског округа

Шта су све „зелене библиотеке“ и како оне доприносе  зеленој писмености и подизању еколошке свести? Своја искуства о  овој теми, кроз примере и практичан рад, са библиотекарима Златиборског округа поделила је Даниела Скоковић,  дипломирана библиотекарка саветница  из Народне библиотеке  Пожега, добитница више престижних награда за свој допринос унапређењу услуга  у библиотекарству. Акредитовани семинар „Зелена библиотека“ организовала је Народна библиотека Ужице уз подршку Министарства културе Републике Србије. Библиотекари из Нове Вароши, Ариља, Бајине Баште, Косјерића, Чајетине и Ужица стекли су нова сазнања и идеје о томе како да имплементирају ову и сличне врсте услуга у својим срединама.