“Zelena biblioteka” – seminar za bibliotekare Zlatiborskog okruga

Šta su sve „zelene biblioteke“ i kako one doprinose  zelenoj pismenosti i podizanju ekološke svesti? Svoja iskustva o  ovoj temi, kroz primere i praktičan rad, sa bibliotekarima Zlatiborskog okruga podelila je Daniela Skoković,  diplomirana bibliotekarka savetnica  iz Narodne biblioteke  Požega, dobitnica više prestižnih nagrada za svoj doprinos unapređenju usluga  u bibliotekarstvu. Akreditovani seminar „Zelena biblioteka“ organizovala je Narodna biblioteka Užice uz podršku Ministarstva kulture Republike Srbije. Bibliotekari iz Nove Varoši, Arilja, Bajine Bašte, Kosjerića, Čajetine i Užica stekli su nova saznanja i ideje o tome kako da implementiraju ovu i slične vrste usluga u svojim sredinama.