Božo Koprivica u petak u NBU

U petak, 2. jula, gost NBU će biti Božo Koprivica – pisac, dramaturg i zaljubljenik u fudbal. O naizgled nespojivim stvarima: pisanju i fudbalu, ali i o mnogim drugim zanimljivim temama razgovaraće sa profesorkom književnosti Ružicom Marjanović.

Koprivica je rođen u Nikšiću 1950. godine. Diplomirao je svetsku književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu. Najpoznatija dela: „Volej i sluh“ (1992), „Kiš, Borhes, Maradona“(1996), „Samo bogovi mogu obećati“Derbi, moj derbi“,  Danilo Kiš: vježbanka (2019). Priredio je Zbornik o Danilu Kišu za
časopis Ars (Otvoreni kulturni forum, Cetinje, 2005, 2009). Radio je kao dramaturg po pozivu u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, Narodnom pozorištu, Bitef teatru, Zvezdara teatru, Kraljevskom pozorištu „Zetski dom“, Crnogorskom narodnom pozorištu, festivalu „Grad teatar“ u Budvi. Sa Emirom Kusturicom snimio je igrano-dokumentarni film „Sedam dana u životu jedne ptice“ za francusku televiziju.